PÜF NOKTASI

Elma sirkesi ile yağ yakıcı genleri aktifleştirme!

Bu ev yapımı Elma sirkesi ile yağ yakıcı genleri aktifleştirme mümkün. Elma sirkesi yemekler için vazgeçilmez bir tatdır ve ülkemizde de çok kullanılır. Bir çok rahatszılığa da faydası olan elma sirkesi yapılan araştırmalrda uzmanlar tarafından incelenmiş ve yağ yakıcı özelliği kabul edilmiştir.Örneğin Japonya’da 175 obez insan incelenmiş ve elma sirkesi kullananlar çalışma sonunda elma sirkesi kullanmayanlara oranla çok daha fazla kilo kaybetmiştir.

Çıkan sonuçlara göre elma sirkesi kan şekeri seviyesinin düzenlenmesinde etkili olduğu anlaşılmıştır.Carol Johnston’a göre Arizona State Ünivesitesinde yapılan araştırma sonucunda: Elma sirkesi nişasta sindirimini hızlandırdığı, kan şekeri seviyesinde önemli rol oynadığı kabul edilmiştir.

Elma sirkesnini anti-glisemik etkisi belgelenmiştir. Elma sirkesi %100 oranında nişastayı parçalamada etkili olmasa da kan şekerini düzenlemede oldukça fazla etkili ve nişasta parçalanma süresini de hatırı sayılır şekilde kısalttığı anlaşılmıştır.

Bir çok market ve bakkalda hazır olarak satılan elma sirkesini uzmanlar kesinlikle evde kendiniz yapın önerisinde bulunuyor.

Biz de size elma sirkesini sıfırdan evde nasıl yaparsınız tarifini vereceğiz.Elma sirkesi ile yağ yakıcı genleri aktifleştirme etkili formül için malzemeler:

6-8 dilim kabuklu ve çekirdekli elma dilimi

iki çorba kaşığı bal

kavanozu dolduracak kadar içme suyu

Elma sirkesi ile yağ yakıcı genleri aktifleştirme nasıl yapılır:Kavanozun içine önce elma dilimlerini yerleştirin.

Ağız kısmına kadar suyu doldurun.

Balı dökün ve kaşık ile karıştırın. (Bal oda sıcaklığında olmalı)

Kapağın üzerine kağıt havlu koyun ve ağzını sıkıca kapatın.

Karışımı 2 hafta bekletin

Kavanozu 2 hafta sonra açın ve içindeki elma dilimlerini süzün sadece sıvısı kalsın

4 hafta bekletin ve artık elma sirkemiz hazır.

İşte yapımı kolay doğal elma sirkesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu