HABERLER

Egzamadan Tamamen Kurtuldu ve Sırrını Açıkladı

Bir çok insan deri problemlerini kremlerle ve merhemlerle güneş altında tedavi etmeye çalışırken bir kadın egzamasına iyi gelen beklenmedik bir çözüm buldu. Çözüm vegan beslenme.

Egzema cildi kaşındıran, çatlamasına yol açan ve kurutan bir deri problemi. Çok rahatsız edici olabilir. Bu rahatsızlığa sahip olanlar uzun yıllar boyunca buna katlanmak zorunda kalabilirler. Fakat 26 yaşında olan Victoria Jinks için çare vegan diyet olmuş. Cildinin düzenli beslenme ile beraber düzeldiğini söylüyor.

Birmingham’da yaşayan Victoria’nın hayatı boyunca egzama rahatsızlığı vardı. Yaraları yüzünden kendini çok güvensiz hissediyordu ve sıcak yaz aylarında bile yaralarını örtecek bir şeyler giyiyordu.

İnsanlar sürekli ona yaralarını kaşımamasını söylüyordu. Victoria çoğunlukla yağlı tedaviler uyguluyordu ve bunlar işe yaramamakla birlikte uzun zamanda rahatsızlığını daha da kötü etkiliyordu.

Geçen yıl kardeşinin nişanlısının önerisini dikkate alarak çok büyük bir değişiklik yapmaya,vegan diyet uygulamaya karar verdi. Viktoria önce et yemeyi kesti ve 2 ay önce tamamen vegan oldu. Viktorianın cildi 10 yıl sonra ilk defa tamamen egzamadan kurtulmuş durumda.

Doğduğumdan beri egzamam vardı. Bunun hep farkındaydım. 16 yaşımdayken yok oldular ve tekrar geri geldiğinde çok üzülmüştüm. Her akşam uzandığımı ve annemin bütün vücudumu yağladığını hatırlıyorum, diyor Victoria.

Her zaman kremli olmaktan nefret ediyordum ve artık vücudumun yağlı olmasına fobim var. İnsanlar her zaman kaşımayı bırakmamı söylüyorlardı ve bu benim kaşıntımı daha da arttırıyordu. Bu rahatsızlık depresyona girmeme sebep oldu bazen vücudumdaki kanamalardan dolayı işe bile gidemiyordum .

Yıllar boyunca kardeşimin nişanlısı bana vegan olmamı söyledi. Egzamama iyi geleceğini söylüyordu ve haklıymış. Kaşıntımı hafifletmesi için steroitli kremler kullanırdım ama hep daha kötü bir şekilde geri gelirlerdi.

Et ve süt ürünlerinden vazgeçmek hayatımı değiştirdi. Vegan olarak hayvanlara ve gezegenimize de daha az zarar veriyorum.

Evet, belki çok küçük bir şey ama ben kendimle gurur duyuyorum. Artık iyiyim ve normalim. Kendimi çok iyi hissediyorum. Kendi bedenimde böyle rahat edebileceğimi hiç düşünmezdim ama artık ediyorum.

Victoria egzaması için vegan olmanın mucizevi şekilde işe yaradığını söylüyor. Süt ürünlerinin ve alkolün onun cildini kötü etkilediğini de ekliyor. Et ve süt ürünlerini hayatından çıkarmak her insan için işe yaramayabilir ve egzamayı tedavi etmeyebilir. Fakat bana mucizevi bir şekilde yardımcı oldu ve bunun için yemin edebilirim diyor Victoria.

Ayrıca artık steroit kremlerden uzak duruyorum. Hem cildi inceltiyorlar hemde cilt bağımlı hale gelebiliyor. Hızlı bir düzelme sağlasada uzun zamanda çok daha kötü etkiliyor.

Benim cildim tamamen temizlendi ve neredeyse tamamen iyileşti. Vegan olduktan sonra egzamanın iyileşmesi 2 ay sürdü ama bir daha asla eski yemek düzenime dönmem.

Victoria şöyle ekliyor: Yanlızca deneyin. Sonuçları gördükten sonra çok iyi hissedeceksiniz. Ayrıca yalnızca kendinize yardım etmiyorsunuz. Sağlıklı koşullarda üretilmeyen iğrenç et ve süt endüstrisini de desteklememiş oluyorsunuz. Güzel dünyamızı kurtaracak çok güzel bir değişiklik yapmış oluyorsunuz!

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu