HABERLER

EDANUR’UN Ö’LÜMÜ İLE İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

Ankara’da annesine ve/da mesajı gönderdikten sonra ya/şamına son veren Eda Nur Kaplan’a (18) 1 hafta önce ci/nsel sa/ldırıda bulunduğu id/dia edilen iki kişiden Yusuf G. de gö/zaltına alındı. Yusuf G. ‘nitelikli ci/nsel sa/ldırı su/çu’ndan tu/tuklanma talebiyle nöbetçi sulh ce/za hâkimliğine sevk edildi.


Babasını küçük yaşta kaybeden ve sevgi evinde büyüyen Eda Nur Kaplan, 7 Ağustos gecesi sabaha karşı ablası Güler Kaplan’ın erkek arkadaşının Çankaya Alacaatlı Mahallesi’nde 15’inci kattaki evinin balkonundan a/tlayarak yaşamına son verdi.


İn/ti/hardan önce cep telefonundan annesine “Anne küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar. Kimseye bir şeyini anlatamadı. Hep içine attı. Ama o da çok birikti. Dayanamıyor artık. Hiçbir şeylerin güzel olacağına inancı kalmadı. Hakkımı yerde bırakmayın lütfen” mesajını gönderen Eda Nur, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cİ/NSEL SA/LDIRI Şİ/KAYETİ

Eda Nur Kaplan’ın ö/lümüyle ilgili soruşturma başlatılırken, in/ti/harından 1 hafta önce 31 Temmuz’da da polise başvurarak, Mehmet A. ve Yusuf G.’nin kendisine ci/nsel sa/ldırıda bulunduğunu id/dia ederek şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

Eda Nur Kaplan’ın, sosyal medyada tanıştıkları Yusuf G. ile akşam eğlence mekanında buluştuklarını, yanlarında ablası ve kendisini ‘Tayfur’ olarak tanıtan Mehmet A.’nın da bulunduğunu söylediği öğrenildi.


Eda Nur Kaplan’ın, burada bir süre i/çki içtikten sonra başka bir mekana gittiklerini, burada ablası tu/valete gittiği sırada Yusuf’un kendisini eve bırakma bahanesiyle mekandan çıkardığını ve otele götürdüğünü belirttiği öğrenildi.

Eda Nur Kaplan’ın, burada önce Yusuf G. sonra da Mehmet A.’nın isteği dışında kendisine ci/nsel sa/ldırıda bulunduklarını id/dia ederek şikayette bulunduğu belirlendi.

DİĞER ŞÜ/PHELİ DE GÖ/ZALTINDA

Şikayet üzerine Mehmet A.’nın gözaltına alındığı ancak Eda Nur Kaplan’da darp ve z/orlama olmadığı yönündeki doktor raporu üzerine delil yetersizliğinden serbest bırakıldığı öğrenildi.

Eda Nur’un şikayeti üzerine başlatılan ci/nsel sa/ldırı soruşturmasında aranan Yusuf G. de bugün polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Yusuf G. ‘nitelikli cinsel saldırı suçu’ndan tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ce/za hâkimliğine sevk edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu