PÜF NOKTASI

Dondurulmuş LİMON’un Muhteşem ve İnanılmaz Faydaları!

Dünyada ki tüm ülkelerin en büyük ilaç firmalarından birinin yaptığı açıklamaya göre 1970 yıllarından bu zamana yapılan laboratuvar test ve deneylerine göre 12 çeşit kanser tipine limonun faydası olduğu kanıtlanmıştır.

Bu 12 çeşit kanserin içinde kalın bağırsak, prostat, akciğer, pankreas ve meme gibi çok önemli kanser türleri bulunan deneylerin sonuçlarına göre limonun kanser hücrelerini önleyici aynı zamandada yok edici etkisi olduğu sonucuna varılmıştır.

Türk mutfağında limon çoğunlukla sıkarak kullanılır. Bu sayede sadece suyundan yararlanmış oluyoruz. Fakat en önemlisi, limonun kabuğunun özellikle kanseri önleyici etkisi olduğunu bilmekte çok büyük fayda vardır.

Dondurduğumuz Limon Kemoterapiden Çok Daha Etkili:

Donmuş limon Kansere karşı oldukça etkili; Dondurduğumuz veya rendelediğimiz limon kanser hücrelerini öldürmesiyle öne plana çıkmaktadır. Bu açıdan uzmanlarca kemoterapiden daha fazla etkili olduğu düşünülmektedir.

Bu şekilde düşünülmesinin nedeni ise limon özünün sentetik versiyonunu üretmeye çalışan laboratuvarların olduğu bilinmesidir. Bu sayede yüksek kazançlar elde edeceklerdir. Dondurulmuş limon sayesinde limonu kabuğuyla beraber hiç bir şekilde ziyan etmeden kullanmış oluruz.

Bu sayede limonun içerisinde bulunan başta C vitamini olmak üzere tüm vitaminlerden faydalanmış oluruz.

Dondurulmuş Limon’un Hazırlanış Şekli:

Hazırlanışı: Dondurulmuş bir limon elde etmek için öncelikle limonu suda güzelce yıkayalım. Buzdolabına koyduktan sonra 1 gün bekletelim. 1 gün geçtikten sonra limonu kabuğuyla birlikte ince şekilde rendeleyelim. Limonun bu şekilde kullandığımızda yemeklerinize ve salatalarınıza çok farklı güzel bir lezzet verecektir ve aynı zamanda oldukça fayda sağlayacaktır.

Rendelediğimiz limonda yalnızca limonun suyuna göre 8-9 kat daha fazla C vitamini vitamin vardır.

İşte rendelenmiş dondurulmuş limonun faydaları;

Dondurulmuş Limon Faydaları;

Rendelediğimiz ve dondurduğumuz limonun vücuttaki toksinleri giderici ve vücut direncine etkisi vardır. Dondurulmuş ve rendelenmiş olarak kullanılan limon yemek ve salatalara daha çok lezzet verecektir. Tüm dünya da limonun ağacından elde ettiğimiz bileşikler kanser tedavisinde oldukça faydalı bir yere sahiptir.

Kemoterapi tedavisi için kullanılan bir çok üründen 10.000 kat daha fazla tedavi edici başarısı vardır. Kanser hücrelerini yavaşlatma etkisi vardır. Limonun diğer bir mucizesi de kötü huylu olan kanser hücrelerini tahrip ederken diğer yandan sağlıklı hücrelere hiçbir şekilde zarar vermez.

Stresle birlikte asabi bozukluklara karşı tedavi etme özelliği vardır. Dondurulmuş limonun kist ve tümör haricinde ur ve yumruda önleyici etkisi vardır.

Mantara karşı önleyici İltihap ve enfeksiyonuda tedavi edicidir. Donmuş limon bağırsak kurt ve parazitlerini dökmeye yardımcı olur. Son olarak dondurulmuş limonun bir etkiside antidepresandır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu