SAĞLIK

Diş taşlarınızı doğal yöntemlerle yok etmek artık mümkün

Diş taşlarınızı hanede hazırlayacağınız tabii karışımlarla yok etmek artık olası. Kahve ve sigarayı fazla tüketen insanlarda diş plakları koyu sarı olur. Plak diş çürümelerine ve diş kaybına kapı araladığı için en başta tedbir almak gerekir. Diş taşlarınızı hanede birkaç yolla yok edebilirsiniz. İşte sizlere hanede hazırlayabileceğiniz diş taşlarınızı yok edecek doğal karışım tarifi:

Diş Taşları Nasıl Çıkar? Güzel görünmek için en temel niteliklerden bir olan dişlere iyi bakmalı. Her gün günde 2 defa fırçalasak bile elimizde olmayan bir çok nedenden dolayı diş taşları gibi bir mesele çıkıyor karşımıza. Peki bu diş taşlarını nasıl yok ederiz. İşte size ilaç gibi gelecek natürel bir metot. Evde kolayca hazırlayacağınız dişlerinizi daha güzel ve sıhhatli bir görünüme kavuşturacak metot.

Malzemeler:

2 çorba kaşığı ay çekirdeği

2 çorba kaşığı bilye limonu suyu

Yarım litre su

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri alüminyum kabın içerisine koyun ve bir saat kaynatın. Karışımı ayda 5 sefer dişlerinizi fırçalayarak uygulayabilirsiniz.

Bir diğer metot ise diş fırçanızı elma sirkesine batırıp diş fırçasıyla dişlerinizi fırçalamak ve durulamak. Bunların yanında ağız bakımını da günlük olarak yapmanız gerekir. Natürel muhtevaya sahip olan diş macunlarını almaya özen gösterin. Tabii en ehemmiyetlisi de diş bakımınız için diş hekiminizi belli aralıklarla ziyaret etmeyi katiyen unutmayın. Diş taşı olan yerde diş eti irini olacaktır. İrinli bölgede kanamalar ve kötü koku da olacaktır. Kötü koku, ister istemez kişinin sosyal hayatını etkileyecektir. Doğrusu, çok bastırmadan diş etlerimizi de dişlerimizle birlikte fırçalamak ve irinin dışarı akmasına müsaade etmek olacaktır. Böyle bir vaziyetten kısa müddette kurtulmanın yolu yeniden, diş taşı temizliğinizi.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu