Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika h-ayatını k-aybetti

Oyuncu Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika, İzmir’in Narlıdere ilçesi Çeşme yolunda geçirdiği t-rafik k-azası s-onrası kaldırıldığı h-astanede h-ayatını k-aybetti.

Havayolu ile İzmir’e giden Zafer Çika, buradan Muammer Renda yönetimindeki pikap ile Çeşme’ye gitmek üzere yola çıktı. Araç, İstihkam Eğitim ve Merkez Komutanlığı yakınlarında yağış nedeniyle kayganlaşan yolda sürücünün direksiyon h-akimiyetini k-aybetmesi s-onucu kontrolden çıktı. Bariyerlere ç-arpan pikap, ardından şarampole yuvarlandı.

K-azanın ardından otoyolda bulunan sürücüler, polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine h-aber verdi. O-lay yerine gelen ekipler, sürücünün yanında oturduğu anlaşılan Zafer Çika’nın, emniyet kemerinin takılı olmaması nedeniyle k-aza sırasında aracın ön camdan f-ırladığını belirledi.

İtfaiye ekiplerinin de yardımıyla kara yoluna çıkartılan yaralılara ilk m-üdahale buradaki sağlık ekibi tarafından yapıldı. Durumu a-ğır olduğu öğrenilen Çika, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde a-meliyata alındı. A-meliyat s-onrasında y-oğun bakıma alınan Çika, gece saatlerinde h-ayatını k-aybetti. Aynı h-astaneye getirilen Zafer Çika’nın şoförünün tedavisi ise devam ediyor. Pikap çekici ile şarampolden çıkartılırken, k-aza nedeniyle otoyolda t-rafik akışı, kontrollü şekilde sağlandı. K-azanın duyulmasının ardından Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna başta olmak üzere futbol, iş ve sanat dünyasından çok sayıda kişi h-astaneye gelerek Zafer Çika’nın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Bu arada k-aza ile ilgili yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Aracı Muammer Renda’nın kullandığı k-esinlik k-azanırken, Zafer Çika’nın İstanbul’dan sabah saatlerinde İzmir’e gelmeyi planladığı uçağı kaçırdığı için saat 17.00’de kente geldikten sonra Çeşme’ye gitmek üzere yola çıktığı öğrenildi.

Demet Akbağ, eşi Zafer Çika’nın k-aza geçirdiğini öğrenir öğrenmez İstanbul’dan hava yolu ile İzmir’e geldi. Taylan Yıldırım- Halil İbrahim Karabıyık/İzmir-DHA