SAĞLIK

Damarlarda Biriken Kolesterolü Temizleyin

Limon temizleyici görevi görür ve kan dolaşımındaki toksik maddeler ile yağların uzaklaştırılmasını kolaylaştırır.

Damarlarda Biriken Kolesterolü Temizleyin

Kolesterol kendini arter duvarlarına yapıştıran bir tür yağ olup insanların sağlığını büyük riske sokmaktadır. Vücut düzgün çalışmak için belli bir miktar kolesterole ihtiyaç duyar; ancak kötü kolesterolün fazlası kişinin başta kalp hastalığı ve felç olmak üzere kalp damar sistemi rahatsızlıklarına yakalanma riskini arttırır.

Kolesterol seviyelerinin kontrolü ağırlıklı olarak ne tür besinler tükettiğimize bağlıdır. Sebze, meyve, tahıl ve su yönünden zengin bir beslenme kötü kolesterol kalıntılarının azalmasına yardımcı olur ve daha şiddetli sağlık sorunlarına yakalanma riskini azaltır. Bu sebeple yüksek kolesterollü ve arterlerde yağ birikmesine sebep olan yiyecekleri beslenmeden çıkarmak gerekmektedir.

İyi beslenme alışkanlıkları edinmenin yanı sıra, kolesterol kalıntılarının temizlenmesini ve kan dolaşımında bulunan yağ ve toksik maddelerin atılmasını kolaylaştıran birtakım doğal tedaviler de mevcuttur. Aşağıda sizlerle arterleri temizlemeye yardımcı olan ve dolaşıma iyi gelen harika bir sarımsak ve limon tedavisi paylaşacağız.

Kolesterol kalıntısına yönelik bu doğal tedavi neleri içeriyor?

Günümüzde yüksek kolesterol seviyelerini aşağı çeken ve kontrol altına alan birçok farklı ilaç çeşidi bulunmasına rağmen, birçok uzman bu problemi kontrol altına almak üzere doğal tedavilerin kullanılmasından yana. İlaçların birçok yan etkisi bulunurken doğal tedaviler yan etkisiz ve pek çok fayda sağlıyor.

Bu yazımızdaki arterleri temizlemek ve kolesterol seviyelerini aşağı çekmek için doğal tedavi sarımsak ve limondan yapılmış bir kür. Bu kürün içinde sağlığınızı etkileyebilecek tüm atık ürünlerin uzaklaştırılmasını teşvik eden önemli besin maddeleri bulunuyor.

Sarımsağın faydaları

Sarımsak kullanabileceğimiz en iyi doğal antibiyotiktir. Bu gıda yiyeceklerimize tat katmanın yanı sıra sağlığımız için faydalı birçok önemli besin maddesi içermesiyle eski zamanlardan beri beslenmemizin bir parçası haline gelmiştir.

Hindistan ve dünyanın diğer ülkelerinde yapılan çalışmalarda, sarımsak tüketiminin damar sertliği ve hipertansiyona yakalanma riskini azalttığı tespit edilmiş ve sarımsağın kalp sağlığı için diğer birçok faydası olduğu bulunmuştur:

Doğal bir iltihap sökücüdür.

Damar açıcı, pıhtı önleyici ve arındırıcı işlevi görür.

Antiseptik ve antibiyotik özellikleri vardır.

Arterleri genişleterek kolesterolün atılmasını ve dolaşımı teşvik eder.

Kalbi korur.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

İnsülin seviyesini arttırarak kan şekeri seviyesini aşağı çeker.

Limonun faydaları

Limon içeriğindeki besin maddeleri sayesinde birçok hastalığı önleyen ve tedavi eden son derece şifalı bir gıdadır. Limon yüksek C vitamini içeriğinin yanı sıra B-kompleks vitaminleri, E vitamini ve potasyum, magnezyum, kalsiyum, fosfor, bakır, çinko ve manganez gibi birçok mineral ve antioksidan içerir.

Kolesterol ve arter sağlığı konusunda, limon detoks işlevi görerek kan dolaşımında bulunan yağ ve toksik maddelerin atılmasını teşvik eder. Sitrik asit damarlarda bulunan yağları oksitleyip ortamdan uzaklaştırarak arter duvarlarına yapışıp bir tıkanıklık yaratmalarını önler.

Kan damarlarını ve kolesterol kalıntılarını temizlemenin yöntemi

Bu sarımsak ve limon kürü geçtiğimiz yıllarda dünyada oldukça popüler hale gelmiş ve kolesterol seviyesini düşürüp bağışıklığı güçlendirmenin etkili bir yolu olduğu kanıtlanmıştır.

Malzemeler;

4 diş sarımsak

4 küçük limon

3 litre kaynatılmış ve damıtılmış su

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu