HABERLER

ÇUKUR’UN İDRİS BABASI’SI ERCAN KESAL’IN EŞİNİ GÖRÜNCE ŞOK OLACAKSINIZ. MEĞER KENDİNDEN DAHA ÜNLÜYMÜŞ

Çukur dizisinde hayat verdiği ‘İdris Koçavalı’ karakteriyle yıldızı parlayan Ercan Kesal ile ‘Fazilet Hanım ve Kızları’nın başrolü Nazan Kesal gerçek hayatta evli olduklarını biliyor muydunuz? İşte iki usta oyuncunun evlilikleri, hayatları ve merak edilenleri..

---Sponsorlu Bağlantılar---

Bir Çok projede yer alan Ecan Kesal şu sıralar ‘Çukur’ dizisinin ‘İdris Koçavalı’sı olarak kariyerine devam ediyor. 59 yaşındaki usta oyuncu ile 2005 yılında dünyaevine girdiği ve şu sıralar ‘Fazilet Hanım ve Kızları’ndan başrol oynayan Nazan Kesal’ın evliliğinden Poyraz adında bir çocukları dünyaya geldi. İşte iki ünlü oyuncu hakkında diğer bilgiler..

---Sponsorlu Bağlantılar---

1959 Avanos (Nevşehir) doğumlu olan Ercan Kesal, ilk ve orta öğrenimini Avanos’ta, lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladı. 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu ve uzun yıllar boyunca tıp doktoru olarak çalıştı ve sağlık sektöründe yöneticilik yaptı. Nuri Bilge Ceylan’ın “Uzak” filmindeki oyunculukla başlayan sinema serüveni, aynı yönetmenin “Üç Maymun” ve “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmlerinde senarist ve oyuncu, “Vavien”, “Saç”, “Küf”, “Yozgat Blues”, “Sen Aydınlatırsın Geceyi”, “Hükümet Kadın (1-2)” ve “Ben O Değilim” gibi filmlerde oyuncu olarak devam etti.

Oyuncu ve senarist olarak ulusal ve uluslararası birçok festivalde ödüller aldı. “Peri Gazozu” isimli kitabı İletişim Yayınlarından 2013 Temmuz ayında, ”Evvel Zaman” isimli kitabı ise 2014 Mayıs ayında Ithaki Yayinları tarafından yayımlandı. İletişim Yayınları’ndan 2015 yılında “Nasipse Adayız” isimli kısa romanı yayınlandı. ERCAN KESAL’IN ROL ALDIĞI FİLMLER Cehennem (Die Hölle) / Gökhan / 2017 Ben O Değilim / Nihat / 2014 Hükümet Kadım 2 / Aziz Veysel / 2013 Sen Aydınlatırsın Geceyi / İrfan / 2013 Yozgat Blues / Yavuz / 2013 Hükümet Kadın / Aziz / 2012 Küf / Basri / 2012 Bir Zamanlar Anadolu’da / Muhtar / 2011 Albatrosun Yolculuğu / Maruf Şükrü / 2010 Vavien / Süleyman / 2009 Üç Maymun / Servet / 2009 Uzak / 2002 NAZAN KESAL

---Sponsorlu Bağlantılar---

NAZAN KESAL Asıl adı Nazan Kırılmış olan Kesal, 28 Mart 1969 tarihinde Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Salihli’de okudu. Salihli Ticaret Lisesinden mezun oldu.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümünde 1991 yılında mezun oldu. Beykent Üniversitesi Sinema TV bölümünde yüksek lisansını yaptı. 1996 – 2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. 2004 başında Bursa Devlet Tiyarosu’na atanan sanatçı, Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro Ayna, Tiyatro İstanbul, Diyarbakır Sanat Merkezi gibi özel topluluklarda da çalıştı. 2015 yılında “Delibal” adlı sinema filminde Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Nazan Kesal, Mustafa Avkıran, Laçin Ceylan, Bahtiyar Engin ile birlikte rol aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:
Kapalı
Kapalı