HABERLER

”CEHENNEMİ TERCİH EDERDİM” DİYEN İLYAS SALMAN’DAN ÇOK KONUŞULACAK AHİRET ÇIKIŞI

Türk sinema ve tiyatro oyuncusu İlyas Salman katıldığı bir programda ta/rtışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Cennet ve cehenneme inanmadığını söyleyen Salman, “Olsaydı ben cehennemi tercih ederdim” dedi.Türk sinemasının usta oyuncularından olan İlyas Salman YouTube’da yayınlanan bir programa konuk oldu. Usta oyuncu burada, “Ö/lüm ko/rkunuz var galiba, değil mi?” sorusuna yanıt verdi.

“ÖBÜR DÜNYADA AHİRETE İNANMIYORUM”

Ö/lüm ko/rkusu olduğunu aktaran Salman, “Çünkü öbür dünyaya ahirete inanmıyorum, açık söylüyorum. Mümkün olduğu kadar 1 gün daha fazla yaşamak istiyorum. Sonumuz toprak. Cennet ile cehenneme inanmıyorum” ifadelerine yer verdi.“KEŞKE CENNET VE CEHENNEM OLSAYDI”

Salman soruya verdiği cevabın devamında, “Keşke cennet ve cehennem olsaydı; buna inanıyorum. Olsaydı ben cehennemi tercih ederdim. Çünkü insanın, havanın ve denizin soğuğundan ne/fret ederim. Cennette bari ze/banilerin ka/ynadıkları kazanda ısınırdım diye düşünüyorum” dedi.

“KARDEŞLERİMDEN BİR TANESİ GÖZÜMÜN ÖNÜNDE YANDI”

Daha sonra sunucunun, “Ko/rkmanızın tek sebebi bu galiba?” sorusuna da cevap veren Salman, “Ko/rkmamın tek sebebi o değil. Ben küçük çekirdek bir ailenin en büyük oğlu olarak dünyaya geldim. Eğer yaşasalardı 11 kardeş ediyorduk şimdi. Şu anda 3 kardeşiz. 8 tanesi yoksulluk ha/stalıklarından ö/ldü. Veremden, kı/tlıktan, kırandan, bo/ğmacadan, nezleden, gripten, kızamıktan, çiçekten, menenjitten ö/ldüler. Kardeşlerimden bir tanesi benim gözümün önünde ya/ndı. Ya/nışını gördüm” şeklinde konuştu.“ETEĞİ TU/TUŞTU SÖNDÜREMEDİM”

Salman, “Annem köyde suya gitmişti, su getirmek için. Kapının arkasına bir taş ko/ymuş, soba ya/nıyor. Sobaya uzandı kardeşim; eteği tu/tuştu, söndüremedim. O anki aklım yetmedi; üstüne bir şey örtüp de sö/ndürmeye. Onun için çok arabesk olacak ama kardeşlerimden dolayı acı içinde geçmiş bir yaşantım var. Elimden gelmedi, ku/rtaramadım açık söylemek lazımsa” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu