HABERLER

BUGÜN BAŞLIYOR

Ko-ronavi-rüste va-ka ve ve-fat sayılarının rekor kırmasının ardından kısmi kapanma dönemine girilmişti. Ancak kulislerde, gi-dişatın çok iyi olmaması sebebiyle cuma günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Ç-ocuk Bayramı ile hafta sonunun birleştirilerek 3 günlük bir tam kapanmA GELDİ .Son dakika: İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması” konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre; 23 Nisan’ın resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonuna özel so-kağa çı-kma kısıtlaması bu akşam saat 19.00’da başlayacak. Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çı-kma kısıtlaması 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek.Va-ka ve v-ef-at sayılarının kontrol altına alınamaması sebebiyle, kulislerde cuma gününe denk gelen Ulusal Egemenlik ve Ç-ocuk Bayramı, r-esmi tatil olduğu için Türkiye genelinde hafta s-onunu da içine alan üç günlük sokağa ç-ıkma ya-sağı uygulanaCAK.

Hürriyet’in haberinde göre bu durumun da ancak Bilim Kurulu’nun ta-vsiyesi ve İçişleri Bakanlığı’nın ek bir genelgesiyle olabileceği ifade ediliyor.

S-okağa çı-kma y-asağı kararı verilmesi durumunda Ulusal Egemenlik ve Ç-ocuk Bayramı geçtiğimiz yıl olduğu gibi evlerden k-utlanacak. TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında devlet erkanının katılımıyla gerçekleştirilecek Anıtkabir’deki törenler de sınırlı kişiyle, maske ve mesafe kurallarına uyularak yapılacak.GİDİŞATA KABİNE’DE K-ARAR VE-RİLECEK

Türkiye genelinde uygulanan kısmi kapanmanın devam edip etmeyeceği de hafta başında yapılacak Kabine’de t-artışılacak. Kabine’de iki hafta sürecek daha se-rt tedbirlerin alınabileceği belirtiliyor.Kabinede, kalabalık yerler ve AVM’lerin kapatılmasına yönelik yeni kararların alınabileceği kaydediliyor. Bu nedenle Ramazan Bayramı’nda 4 günlük s-okağa çıkma y-asağı da seçenekler arasında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu