PÜF NOKTASI

Bu Fikir Tuvalet Kağıdı Rulosunu Asla Çöpe Attırmayacak

Birçoğumuz bir tuvalet rulosunu çöpe atmaktan başka bir işe yaradığını düşünmüyoruz. Ne de olsa bir çöp, neden küçük bir karton kutuyu tutalım ki?

Bu önemsiz görünen öğelerin yeniden kullanılması için artan bir talep olduğunu bilmek sizi şaşırtabilir.

Küçük bir hayal gücü ile, boş bir tuvalet kağıdı rulosunu evinizde bir amaca hizmet eden bir şeye dönüştürmek mümkün.Eski tuvalet rulolarını yeniden kullanmanın ustaca yollarını düşünen insanlardan bu çok akıllı 7 fikir ortaya çıktı..

1. Saksı

Tuvalet ruloları kartondan yapıldığı için geridönüşümcüldür ve plastikten daha çevrecidir. Peki neden onları tohumlarınız ve bitkileriniz için küçük saksılar olarak kullanmıyorsunuz?

Sadece uçlarını katlayın, böylece sızdırmazlar ve sabit bir zemine sahip olurlar, ardından tohum ve toprakla doldurun.2. Saç maşaları

Saç maşası, özellikle bu özel durumlar için, her kızın vazgeçilmez şekillendirme araçları arasındadır.

Ama tuvalet rulolarının mükemmel bukle maşası yaptığını biliyor muydunuz? Islak veya kuru saçlarınızı etraflarından bükün ve bir tokayla sabitleyin. Çok akıllıca!

3. Saklama Kutusu

Çekmecelerdeki gevşek kablolar çok karışık görünüyor. Her zaman birbirine karışır ve birini almaya kalktığınızda diğerleri de beraber gelir. Kabloların olduğu yerlerde herhangi bir şeyi düzenli tutmak imkansız görünüyor.Bir tuvalet rulosunun bunun için mükemmel bir çözüm sağlayabileceğini biliyor muydunuz? Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, kablolarınız için mükemmel bir depolama alanı sunar ve düzgün bir şekilde hepsini bir arada tutar.

4. Hediye paketi

Ambalaj kağıdını saklama konusunda her zaman bir sorunum var ve kullandıktan sonra düzgün şekilde geri sarılmasının zor olduğunu biliyoruz.

Ancak kağıdın üzerine bir tuvalet kağıdı koyarak, tekrar çözülüp dağılmasından korkmadan, güvenli bir şekilde yerinde tutabilirsiniz.5. Kuş Yemliği

Bu dairesel karton parçaları bahçenizde kuş besleyici olarak da kullanılabiliyor.

Bir tuvalet kağıdı rulosuna fıstık ezmesi sürün ve daha sonra kuş yemlerine bandırın. Tohumlar iyice yapıştıktan sonra balkona ya da bahçeye bir tahta çubuk yardımı ile asabilirsiniz.

6. Güzel süslemeler

Duvarlara asılan şeyler, odanın atmosferini ve hislerinizi etkileyebiliyor, ancak maalesef süslü resimler ve süslemeler pahalı olabilir.

Peki neden sadece kendiniz yapmıyorsun? Kendi duvar süslemenizi yapmanın püf noktası hem basit hem de etkili – ve ihtiyacınız olan tek şey tuvalet kağıdı, makas ve küçük bir tutkal!

7. Telefon tutucu / hoparlör

Bu ipucu son fakat hepimizin kullanabileceği bir şey.

Ruloyu istediğiniz kağıtla süsleyin. Ardından, telefonunuzu güvenli bir şekilde tutacak kadar büyük bir yarık açın. Çok büyük olmadığından emin ol.

Mükemmel standı oluşturmak ve telefonunuz için güvenli bir yerin tadını çıkarmak için alt kısımlara renkli raptiyeler koyabilirsiniz.

Telefonunuzda bir tarifi takip ederken veya mutfakta olduğunuzda ve elleriniz dolu olduğunda bu çok kullanışlı hale geliyor. Müzik çalarken de iyi ses çıkarıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı