HABERLER

BU BELİRTİLERİ OLANLAR Dİ-KKAT

ABD’nin en önemli sağlık kurumlarından H-astalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) yeni bir açıklama yaparak koronavi-rüse 3 yeni belirti ekledi..ABD’nin en önemli sağlık kurumlarından Ha-stalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) yeni bir açıklama yaparak koronavi-rüse 3 yeni belirti ekledi. CDC’nin yaptığı yeni açıklamyla birlikte koronavi-rüsün belirtileri 11’e yü-kselmiş oldu.

Şimdiye kadar açıklanmış yaygın belirtiler şunlardı: A-teş, Ö-ksürük, ne-fes da-rlığı, halsizlik, tat ve koku ka-ybı, boğaz a-ğrısı, CDC, yaptığı açıklamayla bu en bilinen yaygın be-lirtilere yenilerini ekledi.Uzmanlara göre artık “tı-kanıklık”, “burun a-kıntısı”, “halsizlik” ve “is-hal” de koronavi-rüs belirtileri olarak kabul edilecek. New York merkezli Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, bu yeni belirtileri internet sitesinde yayınlayarak resmi olarak duyurmuş oldu.

Te-mas ve damlacık yoluyla bu-laştığı bilinen Covid-19’a karşı tüm dünyada biz dizi önleyici te-dbir uygulanmaya devam ediliyor. Temastan kaçınmak için tüm dünyada bireylerin birbirlerine bu-laşmayı önleyecek bir mesafede kalmasını sağlayan ‘Sosyal mesafe’ kuralı uygulanıyor.Uzmanlar kişilerin kendilerinde oluşan b-elirtileri ta-kip etmesi ve yetkililer tarafından açıklanan belirtilerden biri ya da daha fazlasının görülmesi halinde mutlaka sağlık kuruşlarına başvurulması gerektiğini söylüyorlar.

Covid-19’un en yayın ve şi-ddetli görülen belirtilerinden biri bilindiği gibi yü-ksek ve dirençli a-teş. toplu alanlara girilirken a-teş ölçümü yapılması zo-runlu. Ölçüm sonucunda a-teşi normalden yüksek çıkan kimse toplu alanlara kabul edilmiyor ve sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı