PÜF NOKTASI

Bronşit ve Öksürüğü Evde Nasıl Tedavi Edersiniz

Bronşit, soğuk algınlığı ile başlayan ve daha sonra bronşiyal tüplerinin iltihaplı, kalın ve renksiz bir mukus akıntısı ile tıkanması sonucu şiddetli öksürük ile devam eden bir hastalıktır. Bronşit tedavisinin ne kadar zor olduğunu, bu can sıkıcı hastalığı yaşayanlar çok iyi bilir.Hastalık üst solunum yollarını tıkadığı için nefes almak dahi güçleşir ve günlük aktivitelerinizi yapamaz hale gelirsiniz. Bronşit tedavi edilmediğinde akciğer dokusunda tamir edilemez hasara yol açabilir.

Hastalık uygun tedavi yolları ile birkaç gün içinde iyileşse bile, uykusuz bırakan öksürük tam anlamıyla haftalarca sürebilir. Peki, bronşit evde nasıl tedavi edilir? Ciddiye alınması gereken bu hastalığın tedavisi için oldukça etkili ev yapımı çözümler mevcuttur.Bronşitin evde tedavisi için mevcut olan çözümler arasında, oldukça etkili olduğunu düşündüğümüz bir tanesini sizin için paylaştık.

Bronşit tedavisi için genel olarak bol istirahat, bol miktarda sıvı tüketme, dumandan kaçınma ve reçeteli öksürük şurubu kullanılır. Ancak durum daha ciddiyse, doktorunuz muhtemelen antibiyotik reçete eder ve hatta oksijen takviyesi uygulanmasını isteyebilir.

Bronşitin Evde Tedavisi

Doğa bir kez daha kurtarmaya geliyor!

Bronşit için bu evde tedavi yöntemi, boğazınızı yatıştırmak ve kronik öksürükten kurtulmak için dünyanın en güçlü bileşenlerinden bazılarını içerir. Ve en iyi yanı, içerdiği bu malzemeler büyük ihtimalle şu anda evinizde bulunuyor: Su, bal ve muz!Muz, harika bir besindir. Vitaminler, filizotinler, protein, karbonhidratlar, lif ve hatta antioksidanlar açısından zengindir. Özellikle, iki güçlü antioksidan olan dopamin ve kateşin içerir.

Bal, çeşitli rahatsızlıkları başarılı bir şekilde tedavi eder. Ancak özellikle bronşit gibi inatçı öksürüğe neden olan solunum yolu hastalıklarını tedavi etme yeteneği ile iyi bilinir.

Su, her zaman çok önemli olduğu gibi hasta olduğunuzda özellikle önemli hale gelir. Çünkü hasta olduğunuzda vücut sıcaklığınız yükselir ve daha çok su kaybedersiniz. Ayrıca vücuttaki toksin, bakteri veya virüslerin temizlenmesine yardımcı olur.

Evde Bronşit Tedavisi İçin İçecek Tarifi

İhtiyacınız olanlar:

  • 400 ml kaynamış su
  • 2 orta boy olgun muz
  • 2 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

  1. Muzları soyup tahta bir kaşıkla püre haline getirin.
  2. Ezilmiş muzları bir tencereye koyun ve kaynamış suyu ekleyin.
  3. Karışımı 30 dakika soğumaya bırakın.
  4. Karışım soğuduktan sonra balı ekleyin. Balın karışım soğuduktan sonra eklenmesinin nedeni, ısıya duyarlı antioksidanlarını kaybetmemesi içindir.
  5. Karışımı kapalı bir kaba koyun ve günde 4 kez 100 ml kullanın.
  6. Her sabah yeni bir karışım hazırlayarak 5 gün boyunca tedaviye devam edin.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu