HABERLER

BOĞAZINA EKMEK TAKILAN ZEYNEP

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde ne-fes bor-usuna ek-mek kaçan 2 yaşındaki Zeynep Karakolcu, te-davi gördüğü hastanede y-aşamını yi-tirdi.Gölcük Merkez Mahallesi’nde yaşayan Süleyman ve Seyhan Karakolcu çiftinin k-ızları Zeynep Karakolcu, 18 Ekim günü yem-ek yediği sırada nefes bo-rusuna ekmek kaçtı. Aile, nefes almakta zorlanan kızlarını Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.İlk müdahalesi yapılan Zeynep, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne k-aldırıldı. Yo-ğun bakım ünitesine alınan Zeynep bugün yaşamını yi-tirdi. Küçük Zeynep’in ölümü ailesi ve yakınlarını ü-züntüye bo-ğdu.

ZE-YNEP ANNESİNE ‘KURTAR BENİ’ DEMİŞ

Zeynep Karakolcu’nun dayısı Zekeriya Özer, ”Zeynep ve annesi bana geldi. Annesi daha sonra eve gitmek istedi, kızına ‘Kalk evimize gidelim’ dedi. Zeynep de ‘Hayır, Zeki babamla kalacağım’ dedi.Ben de ona yan tarafta bulunan bakkaldan bir şeyler aldım. Zeynep daha sonra evde benim aldığım çikolataları, bisküvileri kaldırıp, bir kenara atıyor ve annesinden ekmek istiyor. Annesi de ekmek veriyor, bir müddet sonra Zeynep annesinin eteğine yapışarak ‘Kurtar beni’ diyor. Annesi Zeynep’i yüz üstü yatırıyor, sırtına v-uruyor, elini ağzına sokarak ekmeği çıkarıyor ama çocuk bo-ğulmaktan yorulmuş, ambulans geliyor.

Çocuğu daha sonra devlet hastanesine götürüyorlar. Oraya gittiğinde Zeynep zaten y-şamını -yi-tirmiş, orada çocuğu tekrar yaşama döndürüyorlar. Daha sonra Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk ediyorlar. Burada 9 gün yoğun bakımda kalıyordu, en son cuma günü doktor bize beyne ok-sijen gitmediğini söyledi. Cuma sabahı da çocuğun b-eynine o-ksijen verdiler. Zeynep’in b-eyni kabul etmemiş, durumu kritik hale gelmişti, bugün ve-fat etti” dedi.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu