HABERLER

BATALIKTA BULUNDU

Aydın’da 4 gündür ka-yıp olan Hatice Tusu’nun bir ci-nayete ku-rban gittiği ortaya çıktı. K-atil zanlısı Suat Aksoy c-inayeti itiraf etti. Öte yandan, Hatice Tusu’nun ö-lümü sonrasında yeni görüntüler de ortaya çıktı. Hatice Tusu, katili Suat Aksoy ile aynı koroda şarkılar söylemiş.Didim’de yaşayan emekli he-mşire Hatice Tusu, 10 Ekim gecesi evinden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmedi. Kayıp kadını aramak için kardeşi ve oğlu Müge Anlı’nın canlı yayınına katıldı. 50 yaşındaki Hatice Tusu’nun biri tarafından tutulduğundan endişe eden aile çok daha kötüsüyle karşılaştılar. Aile ekrana çıktıkları günün akşamında acı haberi aldılar.Polisin 4 gündür aradığı Hatice Tusu’nun c-esedi bataklıkta bulundu. 50 yaşındaki emekli h-emşirenin gövdesinin bataklığa gö-müldüğü sadece 4 parmağının dışarda kaldığı belirlendi. P–olis c-esedi yüzeyde görünen o parmaklar sayesinde buldu.

Hatice Tusu’nun katili 58 yaşındaki emekli bankacı Suat Aksoy çıktı. Fransızca bilen ve çevresinde kültürlü biri olarak tanınan Suat Aksoy’un 2 evlilik yaptığı ve b-oşandığı öğrenildi. Çocukları olan Suat Aksoy, 6 yıl önce Didim’e yerleşmiş.Didim Türk Sanat Müziğe korosuna giren Suat Aksoy burada kendisi ile aynı dönemde k-oroya başlayan Hatice Tusu ile tanışmış. İkilinin korodaki arkadaşlığı 3 yıl normal şekilde devam etmiş. 3 yılın sonunda ise gönül i-lişkileri başlamış. Hatice Tusu ile Suat Aksoy 1 yıl birlikte yaşamışlar.

Hatice Tusu 1 yıllık beraberliğin ardından i-lişkiyi bitirmiş. Ancak Suat Aksoy bunu kabullenememiş ve son 2 yıldır kadını ta-ciz edip ‘görüntüler var bunları çocuklarına yollarım’ diyerek te-hdit etmiş. Emekli he-mşirenin evine 2 kez çatıdan giren Suat Aksoy son seferinde oğluna ya-kalanmış.

Annesinin ta-ciz edildiğini ve te-hdit edildiğini öğrenen Görkem Tusu, karakola gidip ş-ikayette bulunmuş. İfadesi alınan Suat Aksoy, “beni kendileri eve davet ettiler’ diyerek iddiaları reddetmiş. Görkem Tusu ise savcılığa giderek Suat Aksoy hakkında ‘eve yaklaşmama kararı’ çıkarttırmış.O-lay günü olan 10 Ekim’de Hatice Tusu gece saatlerinde evinden aracıyla çıkıyor. O saatten sonra da ondan bir daha haber alınamıyor. 4 gün boyunca aranan Hatice Tusu o günü kadar hiç habersiz ortadan kaybolmadığı için çocukları başına bir şey gelmiş olduğundan endişe ediyorlar.

Aile po-lise şüpheli olarak Suat Aksoy’un ismini veriyor. İlk başta -iddiaları reddeden Suat Aksoy, aracında k-an izleri bulununca c-inayeti itiraf ediyor. Polis sorgusunda ‘Hatice Tusu’yu çok sevdiğini, kendisinden ayrıldığı için ö-ldürdüğünü’ söylüyor. Hatice Tusu’nun o gün evine geldiğini belirten Suat Aksoy, aralarında ta-rtışma çıktığını ve onu bo-ğarak ö-ldürdüğünü itiraf etti.

BATAKLIĞA GÖ-MÜLMÜŞ HALDE BULUNDU

Suat Aksoy, Hatice Tusu’nun c-esedini aracıyla Hisar Mahallesi’ndeki arıtma tesisi yakınındaki bataklığa götürdüğünü ve oraya gö-mdüğünü söyledi. Bunun üzerine o-lay yerine giden ekipler, batağa gömülmüş olan Hatice Tusu’nun ce-sedini buldu.

KA-TİLİYLE AYNI KORODA

Hatice Tusu’nun ö-lümü sonrasında bugün korodaki görüntüleri ortaya çıktı. Hatice Tusu katili olacak olan Suat Aksoy ile aynı koroda şarkılar söylemiş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu