PÜF NOKTASI

Bamya Suyunun Öyle Bir Faydası Varki…

Şeker hastalığı için faydalı birkaç faydalı bitkiden biri bamyadır. Bamya suyu kanda şeker düzeyini düşürdüğü için diabet hastaları için oldukça etkilidir. Bamya son zamanlarda ilaç endüstrisinin de ilgi alanına girmiştir. Fareler üzerinde yapılan çalışmalar, bamyanın kanda şeker düzeyini düşürdüğünü ispatlamıştır.

Bir çok diabet hastası, geceden hazırladıkları bamya suyunu sabah aç karına içerek şeker seviyelerini normale döndürmüştür. Bamyadan maksimum fayda almak için bamya suyu en iyi yoldur. Bamyada bulunan lifler, bağırsaklarda şeker emilimini yavaşlatarak glukoz seviyesini düşürmektedir. Bamya suyu, diyabet dışında, başta kolon kanseri olmak üzere diğer kanser türlerinin oluşumunu önlemekte ve kabızlık sorununu gidermektedir. Depresyonu giderir.

Sabah içtiğiniz bamya suyu gün içersinde enerjinizin yüksek olmasını sağlar. Aynı zamanda bamyanın enflamasyon giderici etkisi vardır. Boğaz ağrısını, IBS ve sindirim sistemi ülserlerini tedavi eder, akciğerdeki enflamasyonu azaltır.

HAZIRLANIŞI:

4 adet bamyayı uçlarından kesin ve yan tarafını hafifçe yarın ya da delik açın. Bamyaları bir bardak suya ilave ederek, su içinde bir gece bekletin. Sabah, bamyaları suyun içinden alın, başka bir bardağın içine bamyaların yapışkanımsı suyunu eliniz yardımı ile sıkın. Üzerine su ilave ederek bardağı doldurun ve için. 2 hafta içinde sonuçlarını görmeye başlayacaksınız.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu