PÜF NOKTASI

Balgam ve Öksürüğü Anında Geçiren Kür..

Öncelikle en etkili bitkinin “KARANFİL” olduğu söyleyebiliriz. Sayısız faydasının yanında karanfil öksürük ve balgam söktürmede de çok başarılı.

Eğer çayını seviyorsanız, kullanmak sizin için hem kolay hem de lezzetli olacaktır. Mis gibi kokusu ile farkında olmadan öksürük ve balgamdan kurtulacaksınız. Ortalama 5 kişilik bir demlik içine 5 adet karanfil atmanız kafi. Damak zevkinize göre tabi azaltıp, arttıra da bilirsiniz. Dozajı size kamış. Her gün bu şekilde çay içtiğinizde rahatladığınızı, öksürük ve balgam problemlerinizin azaldığını hissedeceksiniz.

Bunun harici de balgam ve öksürük için aşağıdaki şifalı bitkileri de kullanabilirsiniz.

Çörek otu + bal karışımı

Civanperçemi çayı

Meyan kökü

Anason çayı

Ada çayı

Antep fıstığı + bal karışımı

Isırgan otu tohumları

Ayrıca etkili bir kür tarifi arıyorsanız, bu kür size şifa olacaktır.

tere kürü

BALGAM ve ÖKSÜRÜK İÇİN TERE KÜRÜ YAPILIŞI

Yarım litre kadar suyu kaynatın. İçine 15 adet taze tere katın. 3 dakika bu şekilde haşlayın. Haşlanırken kabın ağzını mutlaka kapatın. Su sıcak iken terenin suyunun süzün. Biraz soğuması için bekletin. Elde edilen tere suyu yemeklerden yarım saat önce ya da iki saat kadar sonra içebilirsiniz.Bu kür, sigara içenler de dahil balgamı söken bir kürdür. Mutlaka siz de faydasını görürsünüz. Bu kür Prof.İbrahim Saraçoğlunun özellikle tavsiye ettiği bir kürdür.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu