KADIN

Antiseptik Zerdeçal Karışımı (Kesiklerin ve Yaraların Düzelmesine Yardımcı Olur)

Herkesin evinin bir köşesinde ecza dolabı yada ilaç kutusu vardır. Bu kutunun için de yada ecza dolabında bir çok yararlı ilaç saklarız bu ilaçların içinde anti septik kremler de bulunabilir; Çünkü çok çeşitli amaçlarla kullanılabilirler; Antiseptik kremler dezenfekte edici özelliklere sahip maddeler içerir, bu da küçük kesikler, tahriş, açık yaralar ve uyuz gibi küçük cilt rahatsızlıkları için oldukça faydalıdır..

Mağazadan satın alınan versiyonların yanı sıra, zerdeçal gibi dezenfekte edici özelliklere sahip doğal içerikleri kullanarak antiseptik kremi evinizin rahat ortamında hazırlamak mümkündür..

Antiseptik zerdeçal kremi evinizin konforunda hazırlamaya karar verdiyseniz, işe yarayan bir reçete elde etmeniz gerekir. Aşağıda bulacağınız tarif,ufak yaralar ve cildi etkileyen parazit bir durum için önerilir; ancak elde edilen krem diğer amaçlar için de kullanılabilir (bunlar bir sonraki paragrafta sunulacaktır). Son derece faydalı malzemeler kullanarak Antiseptik zerdaçal kreminizi nasıl hazırlayabileceğinizi görelim. Karışımın hazırlanması birkaç dakikadan fazla sürmez, bu nedenle çok fazla vaktinizi alacağını düşünmenize gerek yok.

Antiseptik zerdaçal kremi hazırlamak için gereken malzemeler;

Zemin zerdeçal (1 doz.)

Neem yağı (2 doz)

Hindistan cevizi yağı (1 doz.)

Taze sıkılmış limon suyu (1 doz.)

Çay ağacı yağı (10 damla)

Antiseptik zerdaçal kremi yapılışının Tarifi:

Bir kıvam elde edilinceye kadar bir kap alın ve bütün malzemeleri karıştırın.
Daha sonra, elde edilen karışımı herhangi bir kaba dökün ve derinin etkilenen kısmında, gerektiği kadar kullanın.

Krem 20 dakika kadar cildiniz de kalabilir daha sonra durulayabilirsiniz.
Genel olarak, günde iki veya üç kez kullanılması önerilir. Akılda tutulması gereken bir şey daha var zerdeçal giydiğiniz kıyafetleri lekeleyebilir, bu yüzden bu gibi durumlara dikkat etmekte fayda var.

Makalenin başında denildiği gibi, Antiseptik zerdeçal kremi çok çeşitli sorunlar için kullanılabilir; bu nedenle sık sık bunu yapmanız gerekir . Doğal çözelti, kesikler ve yaralar için önerilir, ancak sınırları olduğu bilinmelidir ; Derin kesik veya iltihaplı yara ise, bir doktora görünmeniz gerekebilir.

Krem, yara küçük ise derinin iyileşmesini de destekler, daha büyük olanlar için işe yaramaz. Antiseptik zerdeçal kremi cildi genellikle dezenfekte etmek için kullanabilirsiniz veya salyangoz gibi parazit kaynaklı yaralar içinde kullanabilirsiniz..

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu