HABERLER

AİLESİNİN EVDE OLMADIĞI SIRADA

Kayseri’de dini nikahlı eşini elektro ş-ok cihazıyla ya-ralayan yabancı uyruklu şahsa 3 bin TL adli para cezası verildi.Elektro ş-oklu t*cavüz d-ehşeti!Kayseri’de, dini nikahlı eşi M.N.C.’ye karşı ‘Basit ya-ralama’, ‘Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’ ve ‘Ni-telikli C*nsel Sa-ldırı’ su-çlarından tu-tuklu yargılanan A.K., hakim karşısına çıktı.

5. A-ğır Ce-za Mahkemesinde kendisini sa-vunan A.K., üzerine atılı su-çları kabul etmedi. İfade veren A.K., “M.N.C. ile karı koca hayatı yaşıyorduk. Evden çıkmasına en-gel olmuyordum. Hayatını yaşamasına engel olmadım” dedi.

Mahkemede A.K.’den şi-kayetçi olmadığını söyleyen M.N.C. ise, “A.K. ile dost olmak için tanıştık. Bir gün ailemin evde olmadığı sırada dışarıya çöp atmaya gittim.A.K. beni s-açımdan tu-tarak yukarı çıkardı. Kendisine ‘Yapma’ dedim ama beni terasa çıkararak t*cavüz etti. Daha sonra ha-mile kaldım ve aileme haber verdim. Dini nikahımız kı-yıldı. Aynı evde kaldığımız sürede beni dö-vdü. Elektro ş-ok ile beni ya-r-aladı” dedi.

Mahkeme heyeti yapılan y-argılama sonucunda A.K.’ye ‘Kişiyi hü-rriyetinden yoksun kılma’ ve ‘Ni-telikli C*nsel Sa-ldırı’ su-çlarından hükmün açıklanıp geri bırakılması kararını verirken, ‘Basit Ya-ralama’ su-çundan ise 3 bin TL adli para ce-zasına ça-rptırarak, beraat kararı verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı