HABERLER

AİLELERE DOĞALGAZ DESTEĞİNE BAŞVURU

Gaz desteği başvurusu nasıl yapılır?

Doğalgaz yardımı başvuru şartları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Doğal gaz Tüketim Desteği, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de vatandaşlara sunulmaya devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu ile ilgili başvuru sürecinin de başladığını açıklamıştı. Peki 2022 doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte doğal gaz yardımı başvuru şartları…

Doğalgaz yardımı başvuru şartları Eylül ayının gelmesiyle beraber yeniden gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak Kabine toplantısının ardından bu kış da doğalgaz yardımının devam edeceğini açıklamıştı. Peki doğal gaz yardımı başvuru şartları neler?

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Doğalgaz yardımı başvurularının 5 Eylül’den itibaren e-devlet üzerinden gerçekleştirileceği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu.

İhtiyaç sahibi olmak şartıyla doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe/beldede ikamet eden ve doğal gaz aboneliği olan bütün vatandaşların destekten yararlanabileceği önceki dönemde açıklanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında, ”Kronik hastaların, yaşam destek cihazlarına bağlı ailelere doğalgaz desteği yüzde 5 fazlasıyla yapılacaktır. Şartları tutmadığı için diğer yardımlardan yararlanamayan 831 bin vatandaşımıza Temmuz ayında 427 milyon destek sağlamıştık. 1.6 milyon kişinin 1 milyar lirayı bulan Ağustos ayı ödemelerini 7 Eylül’de gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Arzu
Ziyaretçi
7 Eylül 2022 07:33

İhtiyacım var 4çocukla geçimim zor ev kira çalışmıyorum sizden yardım talep ediyorum

Başa dön tuşu