SAĞLIK

Aç Karnına Bu Yiyecekleri Kesinlikle Tüketmeyin..

Aç olduğumuz zamanlar bazen bize masum gibi görünen yiyecekler aslında bize oldukça zarar veriyor. İşte aç karnına tüketilmemesi gereken yiyecekler. Genelde açken açlığımızı bastırmak için yada sağlıklı ve yararlı olduğunu düşündüğünüz vitaminler, zamansız tüketildiğinde sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebiliyor.Muzlu yoğurt,

Bazı diyetisyenler Sabahları muzlu yoğurt yemenin kardiyovasküler rahatsızlıklara sebebiyet verebileceğini öne sürüyor. Ayrıca aç karna tüketildiğinde yoğurt faydalarını kısmen kaybediyor.

Portakal,Aç karna tüketildiğinde portakal gastrit veya alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Hurma ve domates,

Doğru bilinenin aksine hurma ve domates aç karna tüketildiği zaman mideyi rahatsız ediyor.Şeker,

Aç karnına tüketilen şeker, kana hızla karıştığından kan şekerini aniden yükseltir ve bir çok hastalığı beraberinde getirir.

İşlenmiş et,

İşlenmiş etlerin kanser riskini artırdığı gibi mideyi de rahasız etmesş sebebiyle sadece sabahları değil, her öğünde işlenmiş etlerden uzak durmak gerekiyor.Asitli içecekler,

Günlük yaşantımızda sınırlama getirmemiz gereken asitli içecekleri açken içmekten kaçınmakta fayda vardır. Bunun vücudunuza zararı ise pankreasın gereken insülin seviyesini ölçemeyeceği için kan şekerinde artış görülebilmektedir. Bu aynı zamanda asit-baz dengesini de bozabilir. Bu açıdan aç karnına sabah gazlı içecek içilmemesi daha doğru olacaktır.

Baharatlar,

Yemeklere lezzet vermek konusunda oldukça etkili olan baharatları aç karnına tüketmek oldukça zararlı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu