HABERLER

ABD büyükelçisi: doları 7 TL yapacağız

ABD elçilik görevlisinden tehdit: Dolar 7 TL olacak Rusya Araştırmaları Enstitüsü (RUSEN) Başkanı Prof. Dr. Salih Yılmaz: ‘Bugün ziyaretimize gelen ABD elçilik görevlisine ‘Amaçladığınız nedir?’ dedim. ‘Doların 7 TL olacağını öngörüyoruz’ dedi.

ABD elçilik görevlisinden tehdit: Dolar 7 TL olacak Rusya Araştırmaları Enstitüsü (RUSEN) Başkanı Prof. Dr. Salih Yılmaz, bugün ziyaretlerine gelen ABD Büyükelçilik yetkilisinin “Doların 7 TL olacağını öngörüyoruz” dediğini öne sürdü. Sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin mesajlar paylaşan Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

“ABD’nin TR’ye ekonomik ambargo listesini hazırladığı iddia ediliyor. Bugün ziyaretimize gelen ABD elçilik görevlisine ‘Amaçladığınız nedir?’ dedim. ‘Doların 7 TL olacağını öngörüyoruz’ dedi. ‘Bu yaptığınızla Türkiye’yi kaybedeceksiniz’ dediğimde “Belki de öyle istiyoruz” cevabını aldım. ABD’nin yerel seçimlere kadar bu tür saldırılarla Türkiye ekonomisini hedef alacağı anlaşılıyor. Fakat Türkiye ne Ortadoğu ülkelerine ne de İran’a benzer. Hani derler ya azdan az çoktan çok gider. ABD de kaybetmeye hazır olmalı ki bu kayıp öyle böyle olmaz.”

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Tahref selek
Ziyaretçi
3 Ağustos 2018 01:02

Kardasim olsun dolarla da dolarsizda isimiz yok batmisiz zaten turkiye milyon bankazede var ekonomi duraklar tabi ne olcakti carpin aileye vurun rakami zaten yakindâ altin ile ticaret yapilicak bizimkiler ondan rahat yoksa neden rahat ki olsun 7tl az olur 10 tl olsun 20 olsun umrumdada degil

Başa dön tuşu