HABERLER

ACILI BABANIN SÖZLERİ HERKESİN YÜREĞİNİ YAKTI

Antalya’nın Serik ilçesinde ortadan ka/ybolan 2 yaşındaki Ecrin Keskin’in ca/nsız be/denine ulaşıldı.Küçük çocuğun ca/nsız be/deni hemen evlerinin önünden akan derenin 2 kilometre uzağında bulunan köprünün altından çıktı. A/cı haberi alarak olay yerine gelen baba ayakta durmakta zo/rlanırken “Ne olursunuz bir defa göreyim, dokunayım” demesi yü/rekleri da/ğladı. Küçük kızın ca/nsız be/deni o/topsi için mo/rga götürüldü.Serik’e bağlı Kadriye Mahallesi Beşgöz mevkisinde babaannesi Fatma Keskin’in evde bulunduğu sırada kapının önünde oynayan Ecrin Keskin, dün saat 15.00 sıralarında, bir anda gözden ka/yboldu. Dışarı çıktığında torunu Ecrin’i bulamayan babaanne Keskin, çevrede arama yaptı. Bir süre aradıktan sonra Ecrin’i bulamayan babaanne, komşulardan ya/rdım istedi.

KOMŞULARI POLİSE HABER VERDİ

Tüm aramalara rağmen bulunamayan Ecrin Keskin için komşuları polise haber verdi. İ/hbarla bölgeye polis ve İHH İnsani Arama ve Kurtarma e/kipleri ile dalgıç polisler sevk edildi. Engelli çocukları Mehmet’in yoğun bakım tedavisi gördüğü Antalya’daki hastanede bulunan baba ve anne de kızlarının ka/ybolduğu haberini alınca olay yerine geldi.

DEREDE ARAMA YAPILDI

Küçük Ecrin’in bölgedeki seraları sulamak amacıyla kullanılan Beşgöz Deresi’ne dü/şmüş olabileceğinden şü/phelenilerek, balık adamlar ve diğer e/kipler eşliğinde arama çalışması yapıldı. Derenin yaklaşık 2 kilometrelik bölümünde yapılan aramalarda sonuç elde edilemedi.ARAMALAR TEKRAR BAŞLADI

Bölgede dün geç saatlerde ara verilen aramalara bu sabah erken saatte yeniden başlandı. Deniz polisi, küçük Ecrin’in ka/ybolduğu düşünülen derede yeniden arama yaptı. Aramaları baba Ferhat Keskin ve yakınları da e/ndişeyle t/akip etti. Yaklaşık 2 kilometrelik alanın tarandığı derede herhangi bir ize ulaşılamadı. E/kipler, derenin golf sahası tesisiyle birleştiği köprü altında çalışmalarını yoğunlaştırdı.

SU KUYUSUNDA BULUNAMADI

Keskin ailesinin yaşadığı eve yaklaşık 200 metre uzaklıktaki su kuyusunda da aramalar yapıldı. 5 metre derinlikteki içi su dolu kuyu, dalgıç e/kipler tarafından taranırken, Ecrin’e burada da ulaşılamadı. Ecrin Keskin’in kişisel eşyaları ve kıyafetleri, polis ve jandarmaya ait 3 hassas burunlu dedektör kö/peğe ko/klatıldı. Yaklaşık 2 saat boyunca Keskin’i çevrede arayan k/öpeklerler de ize rastlanılmadı.

CA/NSIZ BE/DEN SUDAN ÇIKARILDI

Akşam saatlerinde Beşgöz Deresi’nin golf sahası tesisiyle birleştiği köprü altında çalışmalar yoğunlaştırıldı. Burada saat 22.00 sıralarında talihsiz Ecrin’in ca/nsız be/denine ulaşıldı. E/kipler Ecrin Keskin’in ca/nsız be/denini sudan çıkarmak için çalışma başlattı. Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye e/kipleri, polis ve vatandaşların büzlerin kapaklarını karşılıklı kapatmasının ardından Ecrin’in ce/nazesine ulaşıldığı belirtildi.

“NE OLURSUNUZ BİR DEFA GÖREYİM, DOKUNAYIM”

Çalışmaları anbean t/akip eden baba Ferhat Keskin, kızının ca/nsız bedeninin bulunduğu haberini alınca büyük ü/züntü yaşadı. Kızını görmek için polislere yalvaran Ferhat Keskin, “Ne olursunuz bir defa göreyim, dokunayım” diyerek gö/zyaşı dö/ktü. Polisler, a/cılı babayı “Biraz sonra göreceksin” diyerek sakinleştirmeye çalıştı.CE/NAZE MO/RGA KONULDU

Polis e/kipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldıktan sonra küçük Ecrin’in ca/nsız be/deninin çevresi kapatıldı. Cumhuriyet savcısının yaptığı ilk o/topsinin ardından Ecrin Keskin’in ce/nazesi Serik Devlet Ha/stanesi mo/rguna, oradan da Antalya Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

SU ÇEKİLİNCE CA/NSIZ BE/DEN GÖRÜNDÜ

Ferhat Keskin’in yakınlarından Bilal Şahin, “Suyu çektirdik. Köprünün altındaki büzlerin ardından kapağı açınca pi/slikler çıktı. Arasından da küçük çocuğumuz çıktı” dedi..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu