HABERLER

7 KİŞİNİN KATLEDİLDİĞİ OLAYIN NEDENİ ORTAYA ÇIKTI

Konya’nın Meram ilçesinde, bir eve düzenlenen si/lahlı sa/ldırıda aynı aileden 3’ü kadın, 4’ü erkek olmak üzere 7 kişi ha/yatını ka/ybetti. Aile ka/tliamının nedeni ise 10 yıl önceki yaşanan ve daha sonra devam husumetten kaynaklandığı öğrenildi.


Meram’ın Hasanköy Mahallesi Enbiya Sokak’ta bir evde 7 kişinin ö/lü bulunduğu i/hbarı üzerine bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Eve giren sağlık ekipleri ise, 7 kişinin de yaşamını yi/tirdiğini belirledi.


Sİ/LAHLA VU/RULARAK Ö/LDÜRÜLMÜŞLER

İlk bilgilere göre, evdeki kişilerin si/lahla vu/rularak ö/ldürüldüğü anlaşıldı. Olayın ardından a/teşe verildiği belirtilen evdeki ya/ngın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Ö/lenlerin isimlerinin Yaşar, Barış, Serap, Serpil, İpek, Metin ve Sibel Dedeoğulları olduğu kaydedildi.

POLİS, OLAYLA İLGİLİ GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Konya Valisi Vahdettin Özkaya ve Emniyet Müdürü Engin Dinç, olay yerinde incelemelerde bulundu. Olay yerinde incelemesini sürdüren polis ekipleri, şü/pheli ya da şü/phelilerin ya/kalanması için çalışma başlattı.


KA/VGANIN NEDENİ 10 YIL ÖNCESİNE DAYANIYOR

7 kişinin ka/tledildiği ka/vganın nedeni ise 10 yıl önce yaşanan bir olaya dayanıyor. Daha önce yaşanan ka/vga nedeniyle iki aile davalık olurken Yaşar Dedeoğulları’nın geçmiş dönemde verdiği ifadede, “Komşum İ.A. kedilerimi yavruları ile birlikte götürmüştü. Ona ‘Nataşa kedilerimi getir’ dedim. Bu nedenle ha/karete maruz kaldığını” söylediği öğrenildi.

“BİZİ DÖ/VDÜLER”

Ayrıca dosyada şü/pheli olarak ifadesi alınan A.K, kendilerinin bahçede si/gara içerken sa/ldırıya uğradıklarını söyledi. K, “Amcaoğlum ile dışarı çıkmıştık. Komşumuz Barış Dedeoğulları bize doğru ışık tuttu. Barış bize yönelik kü/fürlü sözler söyledi. Ne olduğunu anlayamadan ailecek bize sa/ldırdılar. Demir sopalarla v/urup havaya a/teş ettiler. Ba/yılacak duruma gelinceye kadar bizi dö/vdüler” dedi.

“KENDİMİZİ K/ORUMAYA ÇALIŞTIK”

L.K. ise ifadesinde, “Bize so/payla sa/ldırıp kü/frettiler. Demir so/payla başıma vu/rdular. T/üfekle 4 el havaya a/teş ettiler. İlk onlar bize sa/ldırdı. Biz sadece kendimizi korumaya çalıştık” ifadelerini kullandı.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu