HABERLER

6 YAŞINDAKİ KIZIN ANNESİNİN FE-RYADI YÜ-REKLERİ DAĞLADI

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, evlerinin bahçesinin duvar kenarında cansız be-deni bulunan 6 yaşındaki Evin’in annesi Hülya Teker, kızının e-pilepsi ha-stası olduğunu, nö-bet geçirdiği esnada bo-ğularak ö-ldüğünü söyledi. Ayrıca küçük kızın yapılan ön oto-psisinde bo-ynunda ip izi olduğu te-spit edildi.Evlerinin bahçesinin duvar kenarında ca-nsız be-deni bulunan 6 yaşındaki Evin Teker’in annesi Hülya Teker, kızının e-pilepsi ha-stası olduğunu, nö-bet geçirdiği esnada bo-ğularak ö-l-düğünü söyledi. Küçük kızın yapılan ön otop-sisinde boynunda ip izi olduğu te-spit edildi. Ta-lihsiz kızın ca-nsız be-deni, kesin ö-lüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumuna gönderildi.Kızının ö-lümüyle a-ğıt ya-kan anne Hülya Teker, kızının e-pilepsi ha-stası olduğunu ve nö-bet geçirdiğini, ne-fessiz kaldığı için hayatını ka-ybettiğini sa-vundu. Dün akşam yaşanan olayla ilgili konuşan küçük kızın annesi Hülya Teker, “Dün ben kaynanam, görümcem, eniştem ve kaynımla birlikte buğday toplamak için köylere gittik. Akşam eve geldiğimde kızımı göremedim hemen onu a-ramaya başladık. Ben kızımı bulmak için sokak sokak dolaştım bulamadım, bir umutla eve doğru geldiğimde baktım kızım kayınbabamın kolları üzerinde bahçeden çıktı. Bahçede duvar kenarında onu ö-lü halde buldu” dedi.

“KIYAMADIĞIM KIZIM CAN ÇE-KİŞEREK HAYATINI KA-YBETTİ”

Evin Teker’in sara ha-stası olduğunu aktaran anne Hülya Teker, “Kızım bazen nöbet geçiriyordu, dün de nöbet geçirmiş kimse yanında olmadığı için ne-fes alamamış vücudundaki ka-n beynine sı-çramış can çe-kişerek hayatını kaybetti. Kızıma kıyamadığım için iğne vu-rulmasına bile tahammül edemediğim için onu hastaneye götürmüyordum, epilepsi ha-stası olmasına rağmen. Kıyamadığım kızım can çe-kişerek nefes almadan hayatını kaybetti” diye konuştu.

Anne ve yakınları küçük kızın ce-nazesinin Adli Tıp Kurumundan getirilmesini beklerken, olayla ilgili başlatılan so-ruşturma devam ediyor.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu