HABERLER

6 ŞİDDETİNDEKİ DEPREM SONRASI HARİTA PAYLAŞTI

Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, bu sabah Kaş açıklarında meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremin ardından korkutan bir uyarıda bulundu. Görür, “Depremler devam edebilir. Bizim 12 Adalar kesimi etkileşim bölgesinde” ifadelerini kullandı.


Akdeniz’de, Antalya’nın Kaş ilçesi açıklarında saat 08:32’de meydana gelen depremin büyüklüğünü AFAD 6,0 olarak aktarırken, Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 6,1 olarak duyurdu.


Görür: Bu zonda depremler devam edebilir

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, yaşanan depremin ardından, “Arkadaşlar, Akdeniz’de Kıbrıs-Helen yayında, muhtemelen plini-Strabo zonunun güney kesimlerinde 6,1 büyüklüğünde deprem oldu. Antalya ve çevresini biraz etkiledi. Bu zonda depremler devam edebilir. Bizim 12 Adalar kesimi etkileşim bölgesinde”. ifadelerini kullandı.

Arkadaşlar, Akdeniz’de Kıbrıs-Helen yayında, muhtemelen plini-Strabo zonunun güney kesimlerinde 6,1 büyüklüğünde deprem oldu. Antalya ve çevresini biraz etkiledi. Bu zonda depremler devam edebilir. Bizim 12 Adalar kesimi etkileşim bölgesinde. Sevgiyle.,


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu