HABERLER

5 YILDIR BOŞANAMAYAN KADININ YARDIM ÇI-ĞLIĞI: ”SOKAKTA Ö-LMEK İSTEMİYORUM”

Adana’da şi-ddet gördüğünü iddia ettiği kocasından 5 yıldır bo-şanamayan kadın, Adana Adliyesi önünde eylem yaparak, “Te-hdit ediliyorum, sokakta ö-lmek istemiyorum” diyerek yetkililerden yardım istedi.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Adana’da Meryem K. (45), 2001 yılında Cerrah K. ile ikinci evliliğini yaptı. Cerrah K., iddiaya göre evliliklerinin ilk yılında Meryem K.’ye sözlü ve f-iziksel şi-ddet uygulamaya başladı. Şi-ddete dayanamayan kadın, 2012’de eşi hakkında bo-şanma davası açtı ancak kısa süre sonra eşiyle barışarak davayı geri çekti. Meryem K., 2013 yılında tekrar bo-şanma davası açtı. Adana Adliyesi 7’nci Aile Mahkemesi boşanma talebine ret kararı verdi. Bu süreçte eşini te-hdit etmeye devam ettiği iddia edilen Cerrah K. için mahkemece u-zaklaştırma kararı verildi. Su-çlamaları kabul etmeyen eşinden ayrılmakta ısrarcı olan Meryem K., karara itiraz ederek davayı üst mahkemeye taşıdı. Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 2’nci Hukuk Dairesi de geçen yılın Mart ayında, ‘Davacı davalının bir k-usurunu ispat edemediği, ilk derece mahkemenin tespiti de bu doğrultuda olduğundan davanın reddi doğmuştur’ kararıyla davayı reddetti. Hukuk mücadelesini Yargıtay’a taşıyan Meryem K.’nin temyiz başvurusu reddedilerek, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 2’nci Hukuk Dairesinin ret kararı onandı.

---Sponsorlu Bağlantılar---

“Sokakta ö-lmek istemiyorum”

Bunun üzerine Meryem K., elinde “Bo-şanmak istiyorum” yazılı dövizle Adana Adliyesi 1 No’lu Ek Hizmet Binası önüne gelerek 3 gündür eylem yapıyor. Eşinden bo-şanana kadar eylemini sürdüreceğini söyleyen Meryem K., “17 yıldır şi-ddet görmüş bir kadın olarak buradan sesimi duyurmak istiyorum. Benim sesimi duysunlar. Dosyam yeniden incelensin. Benim davamı geri çevirmesinler. Diğer kadınlar gibi sokakta ö-lmek istemiyorum. 5 yıldır ha-pis hayatı yaşıyorum. Hiç kimse benim sesimi duymuyor. Yargıtay’a kadar gittim yaşadığım olayları anlattım. Yargıtay’daki hakimler bile benim dosyamı çeviriyorsa bu Türkiye’de kadın adaleti değildir. Benim 3 tane kızım var kızlarımı ö-ldürmekle, ka-çırmakla te-hdit ediyor. Ben her gün bunun ko-rkusuyla yaşıyorum” dedi.

“Eylem yapmaya başladığımdan beri eşimin ailesi beni arıyor”

Eylem yapmaya başladığımdan beri üvey oğlu ve eşinin ailesi tarafından arandığını ifade eden Meryem K. “3 günden beri ben uyumuyorum. Sabaha kadar oturuyorum. Yaşadığım şeyleri duysunlar istiyorum. Gerçekten çok kö-tüyüm p-sikolojim altüst oldu. Ben çok kö-tü şeyler yaşadım. Burada anlatamadığım şeyler var. Çocuklarım ve ben aylarca bir battaniyenin üzerinde yattım. Şimdi eşimden bo-şanamıyorum. Niye ben 1 yıl pa-nik butonu kullandım? Niye verdiler bana onu o zaman” diye konuştu.

“Bana ‘otobanlarda geziyor’ diye i-ftiralar atmaya başladı”

Aldığı te-hdit mesajlarını da mahkemeye sunduğunu söyleyen Meryem K. “Önceleri hiçbir şey anlatamadım çekindim. Dava açtım te-hdit aldığım mesajları karakola verdim. Yetkililere sesleniyorum beni bu adamdan kurtarsınlar başka bir şey istemiyorum. Onunla nikahlı kaldığım sürece beni te-hdit ediyor. Beni hala onun karısıyım sanıyor. Bana ‘otobanlarda geziyor’ diye if-tiralar atmaya başladı. Ailemi, abilerimi bu şekilde kı-şkırtmaya başladı. Ne olur beni ku-rtarsınlar” dedi.

---Sponsorlu Bağlantılar---

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Bu İçerik kopyalanamaz !!
Kapalı
Kapalı