HABERLER

4 GENCİN SI/R Ö/LÜMÜNDE OLAYIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRECEK GELİŞME

Manisa’da ö/lü bulunan 4 arkadaştan üçünün ö/lmeden önce “Öbür tarafta görüşürüz” diyerek çektikleri veda videosunda seslendikleri kişinin, ö/len Neşet Dalgın’ın, Suriye’de görev yapan kardeşi Mert Dalgın çıktı. Ayrıca jandarmanın toplu in/ti/har üzerinde durduğu olayda tü/feği en son a/teşleyen kişinin Muharrem Zengin değil Serkan Zangal olduğu sa/ptandı.Ahmetli’nin Kestelli Mahallesi Bintepeler Akçeşme mevkisinde, 31 Ocak Pazar günü saat 17.00 sıralarında peş peşe gelen si/lah seslerini duyan vatandaşlar, jandarmayı aradı. İ/hbar üzerine bölgeye giden e/kipler, park halindeki otomobilin yanında 4 gencin yan yana ca/nsız be/denlerini buldu. Yapılan incelemede gençlerin liseden arkadaş olan Muharrem Zengin (22), kuaför Neşet Dalgın (24), elektronik eşya tamircisi Serkan Zangal (23) ve kuzeni Ümit Zangal olduğu belirlendi. Gençlerden Ümit Zangal’ın bo/ynu yerinden oynaması sonucu, diğer 3’ünün ise po/mpalı tü/fekle ba/şlarından vu/rula/rak yaşamını yi/tirdiği belirlendi.TÜ/FEK VE Fİ/ŞE/KLER MUHARREM ZENGİN’İN BABASINA AİT

Ce/setlerin yanında ise tek kı/rma a-v tü/feği bulundu. Tü/feğe jandarma incelenmek üzere el ko/ya/rken, 4 gencin o/topsisi İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapıldı. Jandarma olay yerinde geniş ça/plı soruşturma başlatırken, olay yerinde bulunan a-v tü/feğinin gençlerden Muharrem Zengin’in zeytin tüccarı babası Suat Zengin’e (47) ait olduğunu ve ruhsatı bulunmadığını te/spit edildi. Olayda kullanılan ve olay yerinde bulunan fi/şeklerin, Muharrem Zengin’in babası Suat Zengin’e ait evde yapılan aramada ele geçirilen fi/şekler ile aynı olduğu da belirlendi.

MERT DALGIN, SURİYE’DE GÖREVLİ ASKER ÇIKTI

Başlarından vu/rularak hayatlarını ka/ybeden gençlerden Serkan Zangal (23), Muharrem Zengin (22) ve Neşet Dalgın’ın (24) ise ö/lmeden kısa süre önce çektikleri veda’ videosu ortaya çıkmıştı. Bo/ynunun kı/rılması sonucu yaşamını yi/tirdiği sa/ptanan Ümit Zangal’ın bulunmadığı görüntüde, gençlerden Neşet Dalgın, “Dayım naber, nasılsın? Umarım iyisindir. Mert, kendine çok iyi bak kardeşim. Biz gidiyoruz. Seni seviyoruz kanka, kusura bakma, yapacaklarımız vardı. Biz seni yarı yolda bıraktık. Yapamadık birader” diyor. Bu sırada görüntüye giren Muharrem Zengin de “Öbür tarafta görüşürüz” diye konuşuyor. Gençlerin videoda adını geçirdiği Mert’in Neşet Dalgın’ın kardeşi Mert Dalgın olduğu belirlendi. Suriye’de uzman onbaşı olarak görev yaptığı öğrenilen Mert Dalgın’ın ağabeyi ile yakın arkadaş olduğu diğer gençlerin ce/naze törenine katılmak için birliğinden izin alarak Alaşehir’e geldiği öğrenildi.

TÜ/FEĞİ EN SON SERKAN ZANGAL A/TEŞ/LEMİŞ

Olayla ilgili çok yönü so/ruşturmayı sürdüren jandarma toplu in/ti/har şü/phesi üzerinde yoğunlaşırken, a-v tü/feğini en son a/teşleyen kişinin Muharrem Zengin değil Serkan Zangal olduğu sa/ptandı. Serkan Zangal’ın elindeki ba/rut izinden yola çıkan jandarma, çe/nelerinin altından vu/rulmuş olan 3 gencin kesin ö/lüm nedenlerinin belirlenmesi için Jandarma Genel Komutanlığı Kri/minal Daire Başkanlığı’ndan gelecek raporu bekliyor.Öte yandan jandarma e/kipleri, otomobil, a-v tü/feği, cep telefonları ve ce/setler ile Kestelli Mahallesi’ndeki bağ evinden aldıkları parmak i/zlerini, Jandarma Genel Komutanlığı K/riminal Daire Başkanlığı’na teslim etti.

ÜMİT ZANGAL U/YUŞ/TURU/CUDAN Ö/LDÜ İDDİASI

Boynunda kı/rık olduğu te/spit edilen Ümit Zangal’ın ise, u/yuş/turu/cudan ö/lmüş olabileceği bildirilerek, kesin ö/lüm nedeninin Adli Tıp’tan gelecek rapor ile kesinlik kazanacağı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu