20 Yaşındaki Genç Uykuda S-on N-efesini Verdi – D-oktor Makarna Yiyerek Nasıl Bir H-ata Yaptığını Böyle Açıkladı

2008 yılında Journal of Clinical Microbiology’de yayımlanan bir çalışmada, akşam yemeği yedikten saatler sonra h-ayatını k-aybeden bir kişiden bahsedilmişti. Aradan 10 yıl geçti ve t-rajedinin ayrıntıları yeniden g-ündeme geldi. H-aberi bu kez ‘Dr. Bernard’ ismindeki kişi YouTube kanalında paylaştı. Videoyu milyonlarca kişi izledi. Aynı şeyin bir başkasının başına gelmemesi adına insanlar o-laya dair h-aberleri ve videoları paylaşmaya devam ediyorlar. O-lay 2008 yılında gerçekleşti. Belçikalı 20 yaşındaki öğrenci, salçalı makarnayı mikrodalga fırında ısıtıp yedi. S-onradan makarnanın beş gün boyunca oda sıcaklığında bekletildiği ortaya çıktı.

A.J. ismindeki kişi yemek yedikten s-onra spor yapmak için dışarıya çıktı. Bir saat geçmeden A.J. eve dönmek z-orunda kaldı. Başı a-ğrıyordu, vücudunun farklı yerlerine k-ramp girmiş, ishal olmuştu ve kusuyordu. Buna rağmen a-cile gitmedi ve su içmekle yetindi.

A.J. belirtilerin geçeceğini düşündü. Gece yatağına yattı ancak bir daha kalkamadı. A.J. sabah uyanmayınca anne ve babası yatağının baş ucuna gitti. Oğullarını kontrol ettiklerinde nefes almadığını fark ettiler. S-onradan ö-lüm nedeninin ‘Bacillus cereus’ ismindeki bakteriden kaynaklanan gıda ze-hirlenmesi olduğu açıklandı. Karaciğeri i-flas etti Metro’dan aktarılanlara göre o-topside bakterinin çocuğun karaciğerini i-flas ettirdiği görülmüş. Dr. Bernard şimdi hazırlanmasının ardından günler geçmiş olan ve düzgün m-uhafaza edilmeyen yemekler hakkında herkesi uyarıyor. “Hemen herkes makarna yiyor. Bir ya da iki gün bekletirseniz pasta z-arar vermez.

Ancak makarnayı birkaç saatten fazla dışarıda bekletirseniz tehlikedesiniz. Zaten makarna çok k-ötü kokmaya başlıyor” dedi.

Aslında s-orun yemeğin ısıtılması değil. Pişirmenizin üstünden ne kadar süre geçtikten s-onra yemeği tekrar yemeniz. Özellikle makarna gibi yemekleri oda sıcaklığında uzun süre bekletmemeniz gerekiyor.

H-aberi Facebook’ta paylaşarak herkesin makarnanın bu te-hlikesinden h-aberdar olmasını sağlayın. Belki de bir h-ayat kurtarabilirsiniz.