HABERLER

2 ÇOCUK FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ

İstanbul’un Esenler ilçesinde 3 katlı binanın bodrum katındaki evde ya/ngın çıktı. Birisi hastanede diğeri de olay yerinde iki çocuk hayatını kaybetti. Hastaneye kaldırılan üçüncü çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.Ya/ngın, saat 20.00 sıralarında Esenler Kemer Mahallesi 922 Sokak’ta meydana geldi. Suriye uyruklu ailenin ikamet ettiği 3 katlı apartmanın bodrum katında sobadan kaynaklandığı açıklanan ya/ngın çıktı. A/levler kısa sürede büyüdü.

Evdeki ya/ngını fark eden sokak sakinleri bir yandan a/levlere hortumla müdahale ederken diğer yandan da durumu polis ve itfaiyeye haber verdi.3 çocuklu ailenin kaldığı eve girmeye çalışan sokak sakinleri iki çocuğu dışarı çıkarmayı başardı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ya/ngını kontrol altına alarak söndürdü.

ANNE VE DİĞER ÇOCUĞUN DURUMU İYİ

Evde yapılan ilk incelemede dışarı çıkamayan bir çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi. Evden yaralı halde çıkarılan ve hastaneye kaldırılan çocuklardan birisi de yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan anne ve üçüncü çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

“HER TARAFI A/LEV SARMIŞTI”

Sokakta bakkal işleten ve ya/ngın sırasında komşularıyla birlikte eve giren Erkan Kaymakçı, “Hanım yan komşuda ya/ngın var diye bağırdı. Ben de koştum her tarafı a/lev sarmıştı. Dumandan içeriye giremedik. Arkadaşlar geldi hep beraber evin yarısına kadar girdik. Kadın ‘çocuklarım’ diye çırpınıyordu. 3 çocuktan ikisini dışarı çıkardık bir tanesi içeride kaldı” dedi.Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının ardından evde hayatını kaybeden çocuğun cenazesi otopsi için mo/rga kaldırıldı. Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olayla ilgili çalışması devam ediyor.

KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA

Öte yandan, Esenler Kaymakamlığı ya/ngınla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

* İlçemiz Kemer Mahallesi Şehit Mustafa Dündar Caddesi üzerinde bulunan binanın bodrum katında bugün 20.00 sıralarında sobadan kaynaklı ya/ngın ihbarı alınmıştır.

* Meydana gelen ya/ngında, Suriye uyruklu anne ve iki çocuğu kurtarılmış, dumandan etkilenen bir çocuğun hayatını kaybettiği anlaşılmıştır.* Hastaneye sevk edilen çocuklardan biri, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir.

* Dumandan etkilenen anne ve diğer çocuğunun genel sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilmiştir. Konuyla ilgili olarak geniş çaplı tahkikat başlatılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu